Teatr pt. "Każdy z nas jest wyjątkowy - lekcja tolerancji"

W dniu 27 listopada w  naszej szkole mieliśmy możliwość uczestniczyć w spektaklu teatru edukacji pt.  "Każdy z nas jest wyjątkowy - lekcja tolerancji". Spotkanie dla najmłodszych dzieci (klasy 1-3),  rozpoczęło się  piosenką oraz zabawą ruchową, podczas której wyjaśniono  naszym widzom czym jest tolerancja. Następnie przedstawione były scenki ukazujące zachowania tolerancyjne oraz nietolerancyjne. Ważnym elementem spotkania było również poruszenie tematu niepełnosprawności. W trakcie przygotowanych  konkursów uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił poprzez wykonanie najprostszych czynności w sposób, w jaki radzą sobie z nimi osoby niepełnosprawne na co dzień. Zadania miały na celu przypomnienie uczniom jak ważna jest pomoc i akceptacja względem osób niepełnosprawnych. Ponadto naszych nieco starszych widzów (klasy 4-8) zaprosiliśmy  do wspólnej dyskusji i spostrzeżeń na temat stereotypów.
Na koniec  występu aktorzy wcielili się w rolę mieszkańców  wybranych krajów, aby w barwny i ciekawy sposób poruszyć kwestię tolerancji względem przedstawicieli innych kultur, a przy okazji sprawdzić wiedzę uczniów na temat obcych krajów.