IV edycji Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować

Z radością informuję, że nasze przedszkole dołączyło do IV edycji Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować wrzesień 2019 – styczeń 2020.

„Ogólnopolski Program ,,Uczymy Dzieci Programować” to inicjatywa skierowana do szeroko rozumianej edukacji. Chcemy pokazać, że programowania można uczyć odpowiedzialnie, wplatając go do codziennych aktywności dydaktycznych, niezależnie od realizowanych aktualnie treści. Można programować na edukacji matematycznej, językowej czy artystycznej.
Podstaw programowania możemy uczyć niezależnie od posiadanego w placówce wyposażenia, nie jest wymagany dostęp do sprzętu komputerowego ani internetu.
Z nami nauka programowania będzie dla dzieci wartościową lekcją i świetną zabawą a dla nauczycieli doskonałą okazją do poszerzenia swoich kompetencji w zakresie wykorzystywania narzędzi TiK w procesie dydaktycznym.

W odniesieniu do Dzieci:
  • Kształtowanie miękkich kompetencji: rozwijanie logicznego algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, kreatywności,
  • Kształtowanie umiejętności pracy w zespołach, szukania kompromisów, optymalnych rozwiązań,
  • Stopniowe i odpowiedzialne wprowadzanie dzieci w cyfrowy świat, świadome, czynne i twórcze korzystanie z nowoczesnych technologii”.