„ODBLASKOWA SZKOŁA”

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu „ODBLASKOWA SZKOŁA.

Celem konkursu jest    zwiększenie aktywności  dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.
Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.

Organizatorami konkursu są:
  • Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, ul. Nowohucka 33 a, 30-728 Kraków,
  • Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, ul. Mogilska 109, 31-571 Kraków, tel. 012-61-54-192,
  • Małopolskie Kuratorium Oświaty, ul. Basztowa 22, 31-156 Kraków,
  • Małopolski Urząd Wojewódzki,
  • Małopolski Urząd Marszałkowski.
Partnerami konkursu są:
Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
******
 2 października nasi uczniowie z kl III SP zrobili odblaski specjalnie dla swoich kolegów i koleżanek z młodszych  klas Szkoły Podstawowej. Akcja ma na celu promować noszenie elementów odblaskowych mających istotny wpływ na bezpieczeństwo pieszych.
Zdjęcia dostępne na stronie