Nasi uczniowie w roli filmowców

W kwietniu uczniowie naszej szkoły przeobrazili się w filmowców. Nauczyciele opracowali scenariusze filmów, a pozostałą część tzn. reżyserię, kręcenie scen, montaż tworzyli uczniowie – Marcin L. oraz Jakub S.. Filmy były formą zgłoszenia szkoły do programów „MegaMisja” i „SuperKoderzy”. W materiale filmowym należało uwzględnić: atrakcyjność (pomysł, zaangażowanie w przygotowanie), obecność tematyki kompetencji cyfrowych i medialnych, oraz zaangażowanie dzieci jako odbiorców inicjatywy. W role aktorów wcielili się uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej, a szczególnie klasy 3c, oraz uczniowie klasy 6b.
Obydwa programy objęte są patronatami Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji i realizowane dzięki wsparciu merytorycznemu Fundacji Orange.
„MegaMisja” to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. Wszystko odbywa się w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym uczniowie pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. Program realizowany jest w świetlicy szkolnej.
„SuperKoderzy” to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9-12 lat. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii - nie tylko na lekcjach informatyki, ale również przyrody, historii, języka polskiego, muzyki, matematyki czy języków obcych. W naszej szkole będzie to lekcja matematyki.
Prosimy, trzymajcie za nas kciuki! Ogłoszenie wyników rekrutacji do programów nastąpi 28 maja 2018!