RODZICE PRZYSZŁOROCZNYCH KLAS PIERWSZYCH

Szanowni Rodzice,

rejestrując dziecko do klasy pierwszej należy wejść na Portal Edukacyjny Miasta Krakowa https://rekrutacje-krakow.pzo.edu.pl/elemento-public/ a następnie wypełnić wniosek!

Zarejestrowany w systemie wniosek/zgłoszenie:

1. Można wydrukować, podpisać i złożyć osobiście w szkole podstawowej pierwszego wyboru (wybranej na pierwszym miejscu listy preferencji). Do wniosku, należy dołączyć dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów rekrutacyjnych.
  2. Można podpisać wniosek/zgłoszenie za pomocą Profilu Zaufanego. Warunkiem skorzystania z tej opcji:
    • Jest posiadanie przez rodziców/opiekunów prawnych Profilu Zaufanego.
    • Dołączenie do wniosku wszystkich wymaganych dokumentów w formie załączników.

Wzory oświadczeń znajdują się w zakładce: "Pliki do pobrania, instrukcja"

Uwaga! Jeśli wniosek/zgłoszenie zostanie zarejestrowany w systemie, ale nie zostanie zweryfikowane i potwierdzone przez szkołę pierwszego wyboru – KANDYDAT NIE BĘDZIE BRAŁ UDZIAŁU W PROCESIE  REKRUTACJI.

Wszystkie podania muszą być podpisane przez obojga rodziców.