Otwarcie ekopracowni w Szkole Podstawowej nr 135 w Krakowie

13 grudnia 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 135 w Krakowie miało miejsce niezwykłe wydarzenie – uroczyste otwarcie nowej pracowni ekologicznej powstałej w ramach dofinansowania zadania pod nazwą: „Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej - EKOPRACOWNIA”.
        Szkoła, dzięki wsparciu m.in. Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, zmodernizowała salę dydaktyczną. Przecięcia wstęgi dokonali dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 13 Mariusz Wagiel oraz prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Kazimierz Koprowski. W uroczystości uczestniczyli również m.in.: Małgorzata Dutka-Mucha - dyrektor Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli - Ośrodek w Krakowie; Jolanta Czuchnowska – kierownik Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli - Ośrodek w Krakowie oraz Artur Markiewicz - Zastępca Przewodniczącego Rady Dzielnicy.
      Otwarcie EKOPRACOWNI to wielki dzień dla całej szkolnej społeczności. Dzięki temu uczniowie mogą w komfortowych warunkach realizować zajęcia o tematyce ekologicznej, a także przeprowadzać różnorodne badania i eksperymenty. Nauka wśród nowoczesnych pomocy naukowych, w otoczeniu nowych mebli, w odnowionej sali, budzi ciekawość wśród młodych ludzi. Koordynatorem projektu w szkole jest dr Kinga Wierzbicka.

/K.W./