MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK

We wtorek 14 listopada uczniowie klas pierwszych otrzymali od Instytutu Książki, w ramach kampanii społecznej Mała książka – wielki człowiek Wyprawki Czytelnicze. W ich skład wchodzi książka dla dzieci Wnuczka antykwariusza Emilii Dziubak i broszura dla rodziców Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!. Celem tej kampanii jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych i zachęcenie do czytania najmłodszym.
               Czytanie książek, jak wiemy, przynosi wiele korzyści, a wspólne czytanie daje ich jeszcze więcej, np.:
- buduje więź emocjonalną rodzica z dzieckiem i daje mu poczucie bliskości i bezpieczeństwa,
- stwarza okazję do rozmowy na różne tematy,
- jest czasem relaksu i uspokojenia emocji,
- pomaga dziecku nazwać emocje i radzić sobie z nimi,
- pomaga w kształtowaniu wartości i postaw społecznych i wiele, wiele innych.
                My też zachęcamy do jak najczęstszego czytania małym dzieciom, a także zaglądnięcia na stronę internetową www.wielki-czlowiek.pl. Można tam znaleźć  ciekawe artykuły o wartości czytania od najmłodszych lat i inne np. Jak zachęcić najmłodszych do czytania literatury, Poczytaj mi, Tato! Czyli dlaczego ojcowie powinni czytać dzieciom? itp., a także propozycje książkowe dla dzieci.

Bibliotekarze
/D.Z./