Światowy Dzień Życzliwości

W 1973 roku w Stanach Zjednoczonych został ustanowiony Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Pozdrawianie się miało wyrażać troskę o utrzymanie pokoju na świecie oraz wyrażać przekonanie, że rozwiązaniem lepszym od wojny jest budowanie pozytywnych relacji międzyludzkich. Obchody tego święta przypadają 21 listopada.
Z tej okazji naszej szkole od 21 do 25 listopada trwał Tydzień Życzliwości. W holu wyrosło nam „drzewko życzliwości”, na którym można było umieszczać sentencje i refleksje na temat życzliwości.

Przez cały tydzień pracowała Poczta Życzliwości, za pośrednictwem której każdy miał możliwość przekazać pozdrowienia dla kolegi, koleżanki, nauczyciela…

W piątek, na zakończenie tego niezwykłego tygodnia, uczciliśmy jeszcze Dzień Pluszaka. Miło było przynieść do szkoły swoją ulubioną maskotkę – były małe i duże misie, pieski, niektórzy sami stali się w tym dniu pluszakami.

Ponadto każda klasa przygotowała w swojej sali konkursową gazetkę z okazji Tygodnia Życzliwości.

Znamy już wyniki konkursu! Są one następujące:

I miejsce – kl. 5 A

II miejsce – kl. 4 B

III miejsce – kl. 8 C

Wyróżnienie – kl. 5 B

Tydzień Życzliwości był dla wszystkich dobrym czasem na to, aby uświadomić sobie, że zwykłe, codzienne miłe gesty pomagają budować dobre relacje z innymi ludźmi. Na pewno powtórzymy go za rok!

/E.A./