Przerwa na czytanie

20 października cały Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 13 wziął udział w „Przerwie na czytanie”. Celem akcji była promocja czytelnictwa, zachęcenie do czytania książek w każdym miejscu i czasie. Jednocześnie staliśmy się uczestnikami III Międzynarodowej Edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie.
W naszej szkole w każdym właściwie kąciku widać było zaczytane osoby. Uczniowie z klas 4 – 8 czytali książki podczas przerw w klasach i na korytarzach. W tej grupie było 60 czytających.
Klasy 1 i 2 odwiedziły bibliotekę, gdzie wysłuchały ciekawych opowieści. Było to 68 osób.
Klasy 3 – 32 osoby-czytały wraz ze swoimi wychowawcami na przerwie, w sali lekcyjnej.
Najwięcej, bo aż 150 „zaczytanych” było w Przedszkolu nr 136. Jako osoby czytające pojawili się tam również zaproszeni goście: rodzice, rodzeństwo, dziadkowie oraz starsi koledzy i koleżanki ze szkoły.
 Grupy: 5, 6, 7 z dumą czytały swoje pierwsze książeczki.
Na naszych korytarzach pojawiło się wiele postaci literackich z różnych książek. Wielką frajdą było zgadywanie, kto jest kim i z jakiego utworu. Balladyna, Sherlock Holmes, Czarownica, Tomek Sawyer, Spiderman, Tygrysek, Włóczykij, Dumbledore, Czerwony Kapturek, Detektyw Pozytywka, Pipi Langstrump, skarpetki z książki „Niesamowite przygody 10-ciu skarpetek” i wiele innych kreacji rozbudzało wyobraźnię i przybliżało świat przedstawiony ulubionych lektur.
Ponadto na lekcjach wychowawczych oraz na przerwie każdy miał możliwość zaprezentowania swojej ulubionej książki. Została także przeprowadzona krótka ankieta czytelnicza.

Ogólna ilość czytających: 310.
Czytanie jest na topie! Zachęcamy do czytania w każdym miejscu i czasie. Cieszymy się, że bierzemy udział w akcji na taką skalę i razem pobijamy rekord!

/T.B./