Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje za współpracę

Szkolne Koło Wolontariatu „Silni sercem” jest ważną częścią społeczności szkolnej, ponieważ prowadzone przez nie akcje charytatywne uwrażliwiają młodzież na potrzeby drugiego człowieka, pomagają zauważyć, że wokół nas są inni, którzy czekają na naszą życzliwość, otwarte serce i zaangażowanie.

Opiekunowie Szkolnego Kola Wolontariatu "Silni serce" działającego przy ZSP nr 13 w Krakowie składają serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w prace Koła w roku szkolnym 2021/2022: Dyrekcji, Radzie Rodziców, Rodzicom uczniów, Nauczycielom i Pracownikom szkoły i wreszcie samym Uczniom, którzy tę pomoc nieśli.

Dzięki Państwa zaangażowaniu prowadzone akcje pomogły rozwijać wśród młodzieży empatię i otwartość wobec innych oraz wspierać inicjatywę niesienia bezinteresownej pomocy.

Dziękujemy za wspieranie ciekawych inicjatyw służących rozwojowi młodzieży szkolnej.

Opiekunowie SKW „Silni sercem”

Karina Sikora

Renata Marona

Dzięki współpracy zainteresowanych w tym roku szkolnym udało nam się zrealizować następujące akcje:

1. „Kredkobranie 2021” - udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej (zbiórka przyborów szkolnych i materiałów plastycznych) oraz pomoc dla najmłodszego pokolenia Polaków mieszkających na Kresach. Zebrane dary trafiły na Litwę i Ukrainę – do polskich szkół oraz placówek edukacyjnych, w których uczą się polskie dzieci i młodzież (wrzesień 2021).

2. Udział w akcji „Pola Nadziei” sadzenie żonkili na znak solidarności z Hospicjum św. Łazarza oraz w celu upowszechniania wiedzy o potrzebach osób pozostających pod opieką hospicjów (październik 2021).

3. Całoroczna zbiórka nakrętek plastikowych na rzecz pięcioletniej Amelki, cierpiącej na wcześniactwo i zwężenie podgłośniowe krtani i oczekującej na kosztowną operację za granicą (cały rok szkolny).

4. Zbiórka koców, ręczników i prześcieradeł dla KTOZ Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie (listopad 2021).

5. „Czerwonokrzyska Gwiazdka” - udział w akcji Polskiego Czerwonego Krzyża dla najuboższych, bezdomnych i opuszczonych, polegającej na zbiórce żywności, chemii gospodarczej i środków higieny osobistej (listopad 2021).

6. Bożonarodzeniowy kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony został na rehabilitację nauczycielki naszej szkoły niezdolnej do pracy wskutek ciężkiej choroby (listopad 2021).

7. Zbiórka karmy na rzecz bezdomnych zwierząt dla KTOZ Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie (grudzień 2021).

8. Wykonanie stroików i kartek świątecznych dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Bobrku (grudzień 2021).

9. Warsztaty piernikowe na rzecz dzieci z Peru, wspólna akcja z katechetami szkolnymi (grudzień 2021).

10. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – udział naszych woluntariuszy (styczeń 2021).

11. Zbiórka produktów (artykuły spożywcze, zabawki, materiały plastyczne, artykuły higieniczne) dla dzieci uchodźców, udział w akcji Urzędu Miasta Krakowa ( luty 2021).

12. Zbiórka produktów żywnościowych i maskotek dla dzieci z Ukrainy (luty 2021).

13. Kiermasz książek, z którego dochód (436,50 zł) został przeznaczony na pomoc dla podopiecznych Hospicjum dla Dzieci Alma Spei (marzec 2021).

14. Kiermasz stroików świątecznych i biżuterii, z którego dochód (1415 zł) został przekazany na pomoc podopiecznym Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie (marzec 2021).

15. Zbiórka żywności w ramach Banku Żywności (kwiecień 2021).

16. Wykonanie upominków (kolorowe lizaki - zajączki) dla małych pacjentów krakowskich szpitali przy współpracy z Fundacją Dr Clown (kwiecień 2021).

17. Kwiaty- origami dla pielęgniarek z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych (wykonane przez wolontariuszy na zajęciach origami) przy współpracy z Fundacją Dr Clown (maj 2021).

DZIĘKUJEMY!