Czerwonokrzyska Gwiazdka z Szkolnym Klubem Wolontariatu "Silni sercem"

Świąteczna pomoc Polskiego Czerwonego Krzyża kierowana jest do najuboższych i opuszczonych, do rodzin wielodzietnych oraz osób samotnie wychowujących dzieci, do bezrobotnych, bezdomnych i chorych. Pomoc przekazywana również do noclegowni, schronisk, świetlic środowiskowych i punktów opieki PCK.
Szkolne Koło Wolontariatu "Silni sercem" włącza sie w akcję PCK. Do 10 grudnia prowadzić będziemy zbiórkę dla osób potrzebujących.
W klasach przygotowane są kartonowe pudełka, do których uczniowie mogą wkładać:
żywność o przedłużonym terminie przydatności (dżemy, kawa, miód, kakao, zupy w kartonie, dania gotowe w słoikach i puszkach, owoce i warzywa w słoikach lub puszkach, konserwy mięsne i rybne, olej i inne)
- słodycze
- chemię gospodarczą (proszki i płyny do prania, środki myjące, artykuły higieniczne, ręczniki papierowe)
- świąteczne niespodzianki, które mogą sprawić radość.
Większość podopiecznych to osoby nie mające warunków do przygotowywania posiłków - mąka i kasze zatem są często bezużyteczne. Prosimy zatem o przynoszenie produktów, które mogą są już gotowymi do spożycia produktami lub półproduktami.

W połowie grudnia zebrane artykuły odbierze od nas pracownik PCK.
Pomóżmy potrzebującym!
SKW  "Silni sercem"