Akcja charytatywna „Kredkobranie 2021”

Szkolne Koło Wolontariatu „Silni sercem” oraz katecheci zapraszają do wzięcia udziału w pierwszej w tym roku szkolnym akcji: KREDKOBRANIE 2021.
W dniach 15-24 września 2021 (a wiec do końca przyszłego tygodnia) przynosimy do szkoły i zostawiamy w pudle koło biblioteki NOWE, niepotrzebne nam przybory szkolne i materiały plastyczne:
  • kredki
  • farby
  • piórniki
  • pisaki/mazaki
  • długopisy
  • strugaczki
  • linijki
  • zeszyty
  • notatniki
  • bloki rysunkowe
  • gumki
  • i inne…
Celem Kredkobrania jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na Kresach. Zebrane dary trafią na Litwę i Ukrainę – do polskich szkół oraz placówek edukacyjnych, w których uczą się polskie dzieci i młodzież.
Jest to  ogólnopolska akcja charytatywna zainicjowana przez krakowską Fundację Ignatianum oraz Stowarzyszenie „Korzenie”.
Jeżeli masz w domu za dużo kredek, niepotrzebny piórnik lub czyste zeszyty, których już nie potrzebujesz, przynieś je do szkoły.
Podziel się dobrem z innymi!
Pomóżmy Polakom żyjącym za naszą wschodnią granicą!

SKW Silni Sercem” i katecheci SP 135 w Krakowie