Młodzi przedsiębiorcy naszej szkoły

Z inicjatywy pani pedagog w dniach 17 – 20.05.2021r. w naszej szkole uczniowie klas 5 – 7 uczestniczyli w rozgrywkach Chłopskiej Szkoły Biznesu. Ta ekonomiczna gra planszowa inspirowana jest historią przedsiębiorczych rzemieślników z XVIII-wiecznego ośrodka andrychowskiego. W atrakcyjny sposób ukazuje mechanizmy funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej, promuje postawę przedsiębiorczą, rozwija kompetencje społeczne graczy i świetnie integruje grupę.
Podczas warsztatów klasy na nowo mogły się integrować, uczniowie trenowali kompetencje społeczne, takie jak komunikacja w grupie,  negocjacje, rozwijali kreatywność oraz  umiejętność myślenia strategicznego.
W taki sposób chcieliśmy chociaż w części ułatwić uczniom powrót do szkoły po tak długiej fizycznej nieobecności. To także nasz pomysł na zajęcia odbudowujące relacje w zespole klasowym.
Uczniowie każdej z klas bawili się wyśmienicie.