Sprawozdanie z realizacji konkursu „Odblaskowa Szkoła” w Szkole Podstawowej nr 135 im. ks. prof. Józefa Tischnera

W trosce o bezpieczeństwo całej społeczności szkolnej we wrześniu 2019r. roku Szkoła Podstawowa nr 135 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Krakowie po raz kolejny przystąpiła do konkursu „Odblaskowa Szkoła”, organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
Podejmowane przez nas działania w kwestii poprawy bezpieczeństwa naszych podopiecznych przynoszą oczekiwane skutki w postaci nabywania odpowiedniej wiedzy oraz konkretnych zachowań dzieci na drodze, szczególnie teraz, gdy główna droga przebiegająca przez osiedle, na którym usytuowana jest szkoła, jest
w remoncie, nie ma chodników, a pobocza są uszkodzone. Głównym celem konkursu było wyposażenie uczniów w elementy i kamizelki odblaskowe, które w naszej szkole otrzymała cała młodzież. W Projekcie brały udział oddziały wszystkich klas 1-8. Wszystkie działania jakie podjęła nasza szkoła były skierowane głównie do dzieci, które brały udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach klasowych czy szkolnych. Swoim zasięgiem staraliśmy się objąć również społeczność pozaszkolną – mieszkańców osiedla, bardzo intensywnie propagowaliśmy bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Poniżej prezentujemy nasze działania (wg załącznika nr 2 do Regulaminu Konkursu „Odblaskowa Szkoła”)