Konkurs recytatorski dla uczniów z klas 4 – 8

„Góry milczą. Wszystko, co milczy, nadaje się do przechowywania ludzkich tajemnic”.
(ks. Józef Tischner)

Patron naszej szkoły: ks. prof. Józef Tischner to przede wszystkim filozof, ale także człowiek, który kochał góry.
Z okazji 20- tej rocznicy śmierci patrona, w Szkole Podstawowej nr 135 w Krakowie odbędzie się konkurs recytatorski dla uczniów z klas 4 – 8.

Regulamin konkursu:
Cele:  przybliżenie kręgu zainteresowań patrona szkoły, zapoznanie z literaturą o tematyce górskiej.
Zasady:Do recytacji należy przygotować tekst (wiersz lub fragment prozy), związany z górami (autor dowolny, wybór tekstu warto skonsultować z nauczycielem j.polskiego).
Zgłoszenia prosimy kierować do pań: Ewy Augustyniak i Teresy Baszy do 30 marca 2020 roku.
Uczestnicy będą oceniani w dwóch kategoriach wiekowych:  klasy 4-6 oraz 7-8.
Najpiękniejsze recytacje zostaną nagrodzone oraz zaprezentowane 19 maja podczas „Dnia Patrona” w naszej szkole.
TERMIN: 29 kwietnia 2020 r.