Zajęcia edukacyjne z przedstawicielem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Krakowie

Dnia 24 października 2019r. przedstawiciel Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Krakowie pani Katarzyna Giza przeprowadziła zajęcia edukacyjne wśród uczniów naszej szkoły podstawowej.
Z uczniami klasy pierwszej i drugiej  omawiała zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, rozmawiała o zagrożeniach i wyjaśniała, jak postępować w trudnych momentach.  Zwracała uwagę jak ważny jest właściwy strój, zawierający elementy odblaskowe - kiedy poruszamy się wieczorem, jesteśmy widoczni dla kierowcy jedynie z odległości 20 m, odblask zwiększa ten dystans nawet do 150 m.
Celem spotkania uczniów klas czwartych i piątych było przygotowanie  do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym jako pieszego i rowerzysty. Młodzież utrwalała zasady ruchu na drogach publicznych, w strefach zamieszkania oraz w strefach ruchu. Pani Policjantka zwracała uwagę na „zasadę ograniczonego zaufania” oraz przypominała o kasku ochronnym na głowie podczas jazdy rowerem.