Rajcuś Krakowski - wyniki konkursu

A zaczęło się tak zwyczajnie …
         Początek naszej przygody miał miejsce 26 marca pod Barbakanem, skąd wyruszyliśmy na wycieczkę po Krakowie. Podczas spaceru podziwialiśmy piękną architekturę miasta. Rozwiązywaliśmy łamigłówki, rebusy oraz zadania przygotowane przez panią przewodnik. Największą atrakcją była możliwość podziwiania panoramy naszego miasta z Wieży Ratuszowej. Wycieczkę zakończyliśmy w Pałacu Wielopolskich, który jest oficjalną siedzibą Urzędu Miasta Krakowa.
         Kolejnym punktem programu było kwietniowe spotkanie z Rajcusiem w naszej szkole. Nauczyliśmy się wielu nowych słów, odgadywaliśmy nazwy zawodów. Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.
A teraz … teraz przystąpiliśmy do wykonania pracy plastycznej na konkurs „Kraków – nasza duma, nasz skarb!”.
         We wtorek 14 maja kolejny raz, wspólnie zastanawialiśmy się, co jest najpiękniejszego w naszym mieście i co możemy zrobić, aby żyło nam się w nim wspaniale. Szukaliśmy miłych wspomnień z naszych wyjazdów do Krakowa, z wycieczek niedzielnych z rodzicami. Podczas swobodnej rozmowy padło kilka zdań dotyczących tego w jaki sposób lubimy spędzać czas wolny. Nie zabrakło też dyskusji na temat tego, co nam się nie podoba i co zmienilibyśmy aby było jeszcze piękniej.
         Nasze pomysły postanowiliśmy przelać na papier. Podzieliliśmy się na kilkuosobowe grupki. Okazało się, ze nie wszyscy chcą brać udział w konkursie. Panie zaproponowały jednak, aby każdy wykonał swoją własną pracę na temat Krakowa, nawet jeśli chce to zrobić samodzielnie.
Udało nam się połączyć w kilka zespołów i przystąpiliśmy do pracy. Na początku wcale nie było łatwo, bo okazało się, że to co nam podoba się najbardziej, niekoniecznie podoba się koledze albo koleżance. Po żywiołowych dyskusjach, z radością przystąpiliśmy do pracy. W trakcie jej wykonywania nasze dyskusje przybierały na sile i czasem była potrzebna pomoc wychowawczyni, bo każdy chciał, aby decydujące słowo należało do niego. Po skończonej pracy, nastąpiła prezentacja. Każda z grup omówiła swoje dzieło. Jednogłośnie wybraliśmy prace, które wysłaliśmy na konkurs. Chociaż najchętniej wysłalibyśmy wszystkie, ponieważ włożyliśmy w nie cząstkę siebie.

Kilka dni temu otrzymaliśmy wiadomość:
„Szanowni Państwo,
W imieniu Zarządu Stowarzyszenia SZERSZE HORYZONTY oraz instytucji współorganizujących konkurs RAJCUS KRAKOWSKI, któremu patronuje Przewodniczący Rady Miasta Krakowa - serdecznie zapraszam na uroczystą GALĘ wręczenia nagród laureatom i ich opiekunom - nauczycielom, która odbędzie się 13 czerwca 2019 roku o godz. 12.00 w Sali Portretowej Urzędu Miasta Krakowa przy Placu Wszystkich Świętych.
Prace ocenione przez Jury prezentowane będą od 13 do 21 czerwca 2019r. na wystawie przygotowanej w Holu Kamiennym, co sprawi, że zapoznać się  z nimi będą mogli  tak Radni, jak i pracownicy Urzędu Miasta oraz goście odwiedzający krakowski  Magistrat.

Wyniki konkursu umieszczono na stronie www.akademiazakowska.pl/konkursy o Krakowie/ Rajcuś dla klas I SP.
Wszystkich gorąco zapraszamy.”

I tak oto dowiedzieliśmy się, że zajęliśmy
 III MIEJSCE – ex aequo
„dla zespołu „Dziewczyny na 5” z kl. Ia w składzie: Amelia Czeremuga, Amelia Sarga, Aniela Natkaniec, Hania Kasprzyk, Zuzanna Kozyra ze Szkoły Podstawowej nr 135 pod opieką p. Katarzyny Stopy