Bezpieczeństwo dzieci i uczniów to nasz priorytet!

Od zawsze bezpieczeństwo dzieci i uczniów jest naszym nadrzędnym celem. Zdajemy sobie sprawę, że może przesadzamy, ale kierujemy się ostrożnością w swoich działaniach. Dlatego po raz kolejny przystępujemy do projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa.
Jednym z najważniejszych elementów związanych z realizacją projektu jest zaangażowanie wszystkich partnerów. Partnerzy współpracujący z placówkami oświatowymi w realizacji ZPB (wybrani):  Samorządy lokalne, Kuratorium Oświaty, Szkoły, Straż Miejska, Policjanci z KPP / KMP / KP, Uczelnie wyższe…
Stopień realizacji wszystkich zadań związanych ze Zintegrowaną Polityką Bezpieczeństwa prowadzony jest dwutorowo. Pierwszy etap odbywa się na poziomie placówki oświatowej, która dokonuje oceny efektywności podejmowanych działań. Drugi etap odbywa się w trakcie audytu przedcertyfikacyjnego, dokonywany jest on raz w roku.
Pozytywnym osiągnięciem projektu ZPB jest wzrost świadomości dotyczącej bezpieczeństwa wśród społeczeństwa, a konsekwencji uzyskanie „CERTYFIKATU”. Nasza szkoła posiada już taki CERTYFIKAT, ale zasady projektu zakładają cykliczne odnawianie go. Szczycimy się tym, gdyż jako pierwsza szkoła w Krakowie uzyskaliśmy od Kuratora Oświaty CERTYFIKAT „Szkoły Wyróżnionej za Wychowanie” a CERTYFIKAT ZPB traktujemy niemniej prestiżowo i jest kontynuacją dobrych praktyk wychowawczych. W tym roku staramy się o uzyskanie znaczącego tytułu „LIDERA ZPB”.
To m. in. też wyróżnia nas wśród krakowskich szkół.

Panie pedagog: mgr Marta Jankiewicz- Piekarczyk i p. mgr Wioletta Stradomska są głównymi koordynatorkami realizacji tego projektu.