Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. W 1785r. mocarstwa rozbiorowe postawiły pieczęcie na akcie odbierającym Polakom największe wartości - wolność i niepodległość. Dopiero po 123 latach niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność. W celu uczczenia pamięci bezimiennych bohaterów i z wdzięczności, że możemy mieszkać
w wolnej Polsce i rozmawiać w polskim języku, w najbliższych dniach będziemy uroczyście obchodzić jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Uczniowie klas młodszych przygotowywali się do tego dnia, ucząc się pieśni patriotycznych a także wykonując kotyliony. Uczniowie klasy 2a wzięli udział w  klasowym konkursie recytatorskim "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA...".  Jury, w którym zasiadała pani Teresa B. i troje rodziców, miało bardzo trudne zadanie.
Oto laureaci:
I miejsce: Jagoda F. i Malwina Z.
II miejsce: Nikola K. i Aleksandra S.
III miejsce: Alina P.
Wyróżnienia: Nikodem P., Oliwia R. i Eryk S.
Na koniec każdy uczestnik konkursu dostał pamiątkowy dyplom i biało-czerwoną chorągiewkę. Wszystkim należą się gratulacje. To była wspaniała lekcja patriotyzmu.
/KS/