Muzeum Inżynierii Miejskiej

Po całorocznej nauce uczniom należą się różne atrakcje. Jedną z nich była wizyta klas 4a i 5a w Muzeum Inżynierii Miejskiej dnia 14 czerwca.

Miejsce to zachwyciło dzieci wieloma nowinkami technicznymi, ale przede wszystkim tym, że mogły same wszystkiego spróbować. Najpierw okazało się, że trzymając się za ręce w okręgu, potrafią sprawić, że zaświeci się żąrówka. Następnie poruszając uchwytem i kręcąc kółkiem wytwarzały napęd uruchamiający muzykę. Można było też, siedząc w wygodnym fotelu, sterować samochodami wyścigowymi, poćwiczyć pamięć krótkotrwałą, skacząc po grających i podświetlanych płytach. Każdy znalazł coś dla siebie i wszyscy wracali zadowoleni.
                                                                                                         T. B.