VI edycja konkursu „Eksperyment Łańcuchowy”

Dnia 9.06.2018r. przed siedzibą Wydziału FAIS Uniwersytetu Jagiellońskiego zorganizowano VI edycję konkursu „Eksperyment Łańcuchowy”. Uczestnicy prezentowali publiczności i jury skomplikowane urządzenia, nad którymi pracowali przez ostatnie kilka miesięcy. Zostały one połączone w łańcuch i kolejno uruchamiane, w celu przetransportowania metalowej kulki z jednego końca na drugi przy wykorzystaniu różnego rodzaju zjawisk i praw fizycznych.
Z naszej szkoły w konkursie finalnie wzięło udział dwie grupy:
- Uczniowie klasy 4a (Filip Zięba, Wiktor Orzechowski i Oliwia Lis), którzy skonstruowali Maszynę Jasona
- uczniowie klasy 7b  (Maria S., Aleksandra D., Maja S., Martyna P.,  Marika K.), którzy skonstruowali Galaktykę fizyki.

W ogólnopolskim konkursie niestety nie udało się zająć żadnego miejsca, ale wszyscy uczniowie dobrze się bawili, miło spędzili czas, a przede wszystkim z nowymi pomysłami wezmą udział w przyszłorocznym konkursie.
(KW)