Święto Patrona naszej szkoły

W dniu 23 maja odwiedził Naszą szkołę pan Kazimierz Tischner Prezes Stowarzyszenia "Drogami Tischnera" i brat naszego patrona Ks. Prof. Józefa Tischnera. Okazja do spotkania było święto patrona naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się msza św. celebrowana przez Ks. Daniela Małysę. Ciąg dalszy uroczystości w Zespole Szkol otworzył uroczysty staropolski Polonez zatańczony przez klasy 3 gimnazjum.
Piękny program artystyczny na góralską nutę która bliska jest sercu rodziny Tischnerów przygotowały klasy nauczania początkowego ze swoimi wychowawcami. Brat księdza Tischnera odpowiedział na pytania dzieci dotyczące życia i upodobań naszego Patrona. W krótkiej aczkolwiek wzruszającej mowie do młodzieży naszego Zespołu mówił o wdzięczności za szacunek do kultury i tradycji, a wartości: miłość, szacunek i prawdę wskazał dzieciom jako drogowskaz na dalsze lata życia.
Uroczystość zakończyło nadanie tytułu „Honorowego Przyjaciela i Darczyńcy Szkoły” Panu Kazimierzowi Tischnerowi przez pana Dyrektora Mariusza Wagiel.
To był piękny dzień, pełen wzruszeń i kultywowania mądrości i tradycji naszego patrona Ks Prof. Tischnera. Jesteśmy dumni należąc do Rodziny Szkół Tischnerowskich.