Dzień Europejczyka – prezentacje krajów Unii Europejskiej

Dzień 22 marca upłynął uczniom i nauczycielom klas 4-8 pod znakiem edukacji poprzez zabawę. Dzień Europejczyka to upowszechnianie wiedzy o krajach Unii Europejskiej w formie prezentacji wylosowanego przez klasę kraju. Celem tego wydarzenia jest propagowanie patriotyzmu oraz przynależności Polski do zachodniego kręgu kulturowego, upowszechnianie wiedzy o Europie, jej historii, geografii, sławnych postaciach, przybliżanie rozumienia człowieka i świata. Wszystkie klasy spisały się znakomicie!

Uczniowie zaskoczyli widownię kreatywnością, zaangażowaniem oraz poczuciem humoru. Nie zabrakło pomysłowych prezentacji państw Unii Europejskiej. Zadaniem uczniów było przedstawienie najważniejszych wiadomości na temat danego kraju, prezentacja jego hymnu i flagi oraz przygotowanie plakatu w formie mapy myśli. Na koniec przedstawiciele klas rozegrali rundę specjalnie przygotowanej przez organizatorki wydarzenia gry Kahoot, sprawdzającej w formie zabawy świeżo zdobytą przez nich wiedzę. Emocje sięgały zenitu, uczniowie ambitnie walczyli o miejsca na podium wykazując się sporą wiedzą oraz dobrym refleksem.

Idea Dnia Europejczyka łączy rozrywkę z nauką, a zmagania klas prezentujących ciekawostki na temat wylosowanych państw oceniało jury. Niewątpliwie na miano zwycięzcy zasłużyła klasa 8A, która przygotowała informacje na temat Finlandii w niezwykle interesujący i zabawny sposób.

Wszystkim klasom gratulujemy pomysłowości i zaangażowania!

/K.S./