Wieczór Naukowy

W naszej szkole 20 marca 2024r. odbył się Wieczór Naukowy. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, ponieważ  uczestniczyło w nim ponad 100 uczniów z klas 1-8 oraz przyszłych pierwszoklasistów.

Podczas wieczoru mieliśmy wsparcie "gości z zewnątrz": pana dr Michała Zatorskiego, nauczyciela - doradcy metodycznego, pani Eweliny Sułowicz, nauczyciela fizyki.

Tematyka pokazów:

Wulkan w rzeczywistości VR „Podróż do wnętrza Ziemi, czyli o zjawiskach wulkanicznych i ich konsekwencjach”

Hologramy, stół elektrostatyczny

Czy wiesz co jesz? Składniki pokarmowe w żywności

Projektowanie, druk 3D

Ozoboty

English is fun

Uczniowie podzieleni na grupy uczestniczyli w pokazach, dzięki którym zainspirowani, podekscytowani i pełni zapału wrócili do domu.

Dziękujemy za aktywny udział w Wieczorze Naukowym uczniom, prezenterom, nauczycielom oprowadzającym i każdej osobie zaangażowanej w akcję.

koordynator wydarzenia dr Kinga Wierzbicka

/K.W./