Zajęcia w EKOPRACOWNI

W pierwszych tygodniach stycznia uczniowie klas: 1a, 1b, 2a, 2b, 3a, 3b mieli okazję uczestniczyć w fascynujących zajęciach w EKOPRACOWNI. Spotkanie rozpoczęło się od serdecznego powitania przez prowadzącą zajęcia panią dr Kingę Wierzbicką.
Uczniowie mieli okazję wziąć udział w krótkich zajęciach w nowej pracowni. Podczas spotkania obserwowali rośliny zielone, a pod mikroskopem przyglądali się komórkom roślinnym. Sprawdzali co stanie się gdy do szklanki wlejemy wodę, olej i nasypiemy zmieloną kawę. Obserwowali reakcję spalania magnezu, proces filtracji cieczy zabarwionej atramentem, modele wydrukowane na drukarce 2D jak również wydrukowane przez uczniów.
Uczniowie byli pełni entuzjazmu, zadawali mnóstwo pytań. Spotkanie to dostarczyło uczniom nie tylko wiedzy teoretycznej, ale również praktycznych umiejętności związanych z obserwacją roślin.