Rodzina Szkół „tischnerowskich”

W dniu 25 listopada 2023r. w katedrze łódzkiej p.w. św. Stanisława Kostki, Górale z Podhala wspominali zmarłego ks. Józefa Tischnera, który patronuje wielu szkołom na terenie całej Polski oraz członków Stowarzyszenia Rodziny Szkół „tischnerowskich” żyjących i tych którzy odeszli,  a także dziękowali Bogu za kardynała Grzegorza Rysia. Wśród uczestników liturgii znaleźli się przedstawiciele szkół im. ks. Józefa Tischnera z całej Polski ze sztandarami w strojach regionalnych.
Mszę Świętą odprawił Kardynał Grzegorz Ryś w asyście księży celebransów. Po Eucharystii metropolicie łódzkiemu został wręczony fotel góralski z herbem kardynała oraz logo stowarzyszenia wykonany przez rzemieślników z Podhala, a zespół Trebunie Tutki i Staszlów, który przyjechał do Łodzi specjalnie na sobotnią Eucharystię, wykonał kilka utworów na góralską nutę.
Nasza szkoła także wzięła udział w uroczystości.