Piknik Rodzinny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 13

Piknik Rodzinny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 13 dniu 3 czerwca to wielkie wspólne przedsięwzięcie, które sprawiło mnóstwo radości i frajdy wszystkim uczestnikom. Połączone siły i zaangażowanie rodziców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, strażaków, strażników miejskich sprawiło, że był to niezapomniany dzień.
          Rankiem zapełnił się cały teren szkoły. Przy budynku szkoły oraz przedszkola na kolorowych stoiskach czekały uśmiechnięte panie gotowe wpleść piękne warkoczyki we włosy lub je pofarbować, zrobić najbardziej niesamowity tatuaż czy pomóc formować ciekawe rzeczy z kolorowej masy solnej. Na boisku szkolnym można było pozjeżdżać na dmuchanych zjeżdżalniach, spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, zjeść popcorn lub watę cukrową. Na scenie zobaczyliśmy prawdziwą eksplozję talentów: zatańczyły i zaśpiewały najmłodsze i najstarsze przedszkolaki, wystąpiła z literackim programem artystycznym klasa 3 a, zaprezentowały się szkoły tańca: Elita ( uczniowie starszych klas w tańcu towarzyskim) oraz Małopolska Akademia Tańca i Rekreacji z radosnymi tańcami przedszkolaków. Były także indywidualne pokazy talentów: taniec, gra na skrzypcach, trąbce, układanie kostki Rubika i śpiew. W budynku szkoły można było obserwować działanie drukarki 3D, doświadczenia chemiczne, rozegrać partyjkę szachów czy spróbować się w Minecraft. Miłośnicy zwierząt korzystali z konnej przejażdżki lub dyskutowali z behawiorystą kotów. Wielu widzów zgromadził pokaz judo czy joga, o zdrowiu informowały panie realizujące projekt „Trzymaj formę”. Wielkie emocje wzbudziła specjalna loteria fantowa, w której każdy los był wygrany! Atrakcji było mnóstwo, nie sposób wszystkich wymienić, ale aby można było w pełni się nimi cieszyć, rodzice i pracownicy zadbali również o kulinarną stronę wydarzenia. Lody, szeroki wybór ciast i ciasteczek, owoce, napoje oraz pyszna kawa z ekspresu to tylko niektóre ze słodkich propozycji. Na zwolenników konkretniejszych potraw czekała kiełbaska z grilla i grochówka. Co najważniejsze, nad bezpieczeństwem wszystkich czuwali ratownicy medyczni  oraz strażnicy miejscy.
         Pogoda dopisała i z dumą możemy oznajmić, że ZSP nr 13 gościł na pikniku ponad 1000 osób. Impreza była zaplanowana w godzinach od 10-13, jednak  oferta była tak bogata, że czas się wydłużył…

Ten sukces i taka atmosfera radosnej współpracy nie byłaby możliwa bez niezwykłego zaangażowania bardzo wielu osób.

Gorąco DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM PAŃSTWU:

Radzie Rodziców w ZSP nr 13,
wszystkim rodzicom, którzy upiekli ciasta, pomagali organizować i przygotowywać stoiska, przynosili przedmioty na loterię fantową;
Firmie FoodCare za napoje i desery,
Firmie Pharma CF za kosmetyki,
Firmie Roleski za ketchupy i musztardy,
Firmie Lajkonik za słone przekąski,
Firmie Lambertz za słodkości,
Firmie Charsznickie Pola Natury za kiszonki,
Właścicielom restauracji „Nad Wilgą”;
Państwu Pająkom, Państwu Gułom, Państwu Supernakom, Pani Klaudii Gorkiewicz, Pani Annie Wołosiewicz, Pani Małgorzacie Czaplińskiej, Panu Mateuszowi Hołojowi, Pani Łysień, Pani Julii Baster, Panu Erykowi Chuchro, Wiktorowi i Mikołajowi Birgiel.

Szczególne podziękowania kierujemy do Straży Miejskiej oraz Straży Pożarnej.

Dziękujemy Nauczycielom, Pracownikom Szkoły za zaangażowanie, współpracę, poświęcony czas.

Dochód z niektórych atrakcji zostanie przeznaczony na potrzeby remontowe szkoły.

/T.B/