Kolędnicy Misyjni!

Kolędnicy są żywą szopką
i moimi bezpośrednimi współpracownikami w ewangelizacji
papież Franciszek

Jak co roku, kultywując dobre tradycje naszej szkoły, włączyliśmy się w ogólnopolską akcję Kolędników Misyjnych organizowaną już prawie od 30 lat przez Papieskie Dzieła Misyjne Dzieci. W dniu 12 stycznia uczennice z Grupy Misyjnej odwiedziły wszystkie obecne w tym dniu klasy, kolędując i zbierając datki. Tym razem wspieramy dzieci z Papui-Nowej Gwinei.

Sytuacja dzieci w Papui nie jest łatwa. Surowe warunki życia, wojny plemienne, brak lekarstw, środków higienicznych, elektryczności i bieżącej wody sprawiają, że dzieci, młodzi i całe rodzinny codziennie zmagają się z twardą rzeczywistością głodu, ciężkiej pracy, braku możliwości zdobycia wykształcenie czy leczenia z różnych chorób.
       Dzieci w Papui-Nowej Gwinei są bardzo radosne i żywiołowe, choć często nagie i umorusane. Już od najmłodszych lat muszą same o siebie dbać. Starsze rodzeństwo zwykle zajmuje się młodszym. Dzieci często muszą pracować. Razem z matkami od najmłodszych lat uczą się pracy w polu. Te dzieci, którym udaje się chodzić do szkoły, często idą do niej pieszo codziennie przez busz 1–2 godziny w jedną stronę. W szkołach  panują prymitywne warunki. Poziom nauczenia jest bardzo niski.
     Dzięki takim jak ta akcjom i Waszym otwartym na dzielenie się sercom, chociaż trochę możemy polepszyć warunki ich życia, leczenia czy nauczania, poprzez realizowane przez misjonarzy tam działających różne projekty pomocowe. W naszej szkole udało się zebrać 515,70 zł, które za pośrednictwem krakowskiego Wydziału Misyjnego zostaną przekazane na ww. cel.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!
/D.Z./