NOWY REKORD

w ilości osób czytających na przerwie został ustanowiony!

Są książki, które się czyta.
Są książki, które się pochłania.
Są książki, które pochłaniają czytającego.
                                          Maria Pruszkowska, Przyślę Panu list i klucz

W październiku 2022 r. nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny po raz pierwszy wziął udział w akcji „Przerwa na czytanie” mającej na celu promowanie czytelnictwa i pobicie rekordu w ilości osób czytających na przerwie. Z radością możemy ogłosić, że również dzięki naszemu udziałowi, nowy REKORD został ustanowiony.
     Z otrzymanych od Organizatorów tego przedsięwzięcia (Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp.) informacji wynika, że do akcji zgłosiło się 2882 placówek - prawie tysiąc więcej niż w zeszłym roku. Było to 2667 instytucji z Polski i 215 z 22 innych państw.
Oficjalnie ogłoszono, że zeszłoroczny rekord został pobity o ponad 200 tysięcy osób!
NOWY REKORD w liczbie osób czytających  na przerwie wynosi 578 TYSIĘCY 433 OSÓB!

Dziękujemy, że byliście częścią tego wydarzenia!
/D.Z./