Dobra KSIĄŻKA czeka na Ciebie!

"Książki kochają każdego, kto je otwiera,
dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń,
niczego w zamian nie żądając..."
Cornelia Funke (autorka książek dla dzieci i młodzieży)

Podczas akcji „Przerwa na czytanie” uczniowie klas 4-8 uzupełnili małą ankietę czytelniczą. Wynika z niej, że klasami, w których od początku wakacji przeczytano najwięcej książek są: 4a, 8c i 6a. Natomiast dane bibliotecznego programu komputerowego podają, że od 1.09. najwięcej książek wypożyczyli uczniowie z klas: 1a, 4b i 2a. Wśród książek wypożyczanych z biblioteki pierwsze miejsce zajmują lektury. Niestety aż 10% uczniów klas starszych nie przeczytało żadnej książki, a 30% tylko 1. od początku wakacji.
            Tymczasem Ci, którzy czytają książki odnajdują w nich inny świat, poznają go, rozwijają swoją kreatywność i wyobraźnię, a czasem książki, jak mówi przysłowie chińskie, stają się ich przyjaciółmi "Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem”. Dlatego zachęcamy każdego z Was do zaprzyjaźnienia się z książkami, do odwiedzania biblioteki szkolnej, nie tylko w celu wypożyczenia przerabianej aktualnie lektury.
            W drugiej części ankiety uczniowie mieli okazję podać swoje propozycje książek do przeczytania. Niektóre z nich znajdują się w naszej bibliotece – kolejne części „Kronik Archeo”, „Baśnioboru”, „Harryego Pottera”, „Magicznego drzewa”, „Władcy pierścieni”, „Opowieści z Narnii” i wiele innych. I chociaż nie posiadamy wszystkich zaproponowanych tytułów, to w szkolnej bibliotece można znaleźć różne ciekawe pozycje o tematyce młodzieżowej, psychologicznej, fantastycznej, sensacyjnej, przygodowej, podróżniczej, biograficznej itd.

Zapraszamy – KSIĄŻKI CZEKAJĄ NA WAS!
/D.Z./