PRZERWA NA CZYTANIE – DOŁĄCZ DO AKCJI

W czwartek 20.10.2022 r. nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny weźmie udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  pt. Przerwa na czytanie, organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

W poprzednim roku 1867 placówek z Polski i z 14 innych państw wzięło w niej udział, ustanawiając niewyobrażalny rekord w liczbie osób czytających na przerwie - 377 TYSIĘCY 586 OSÓB. W tym roku chcemy być częścią tego  pięknego czytelniczego święta i zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły do przyłączenia się, aby pobić nowy rekord!

20 października – przynieś książkę, czytaj w każdej wolnej chwili podczas przerw. Możesz też przebrać się za wybraną postać literacką lub przynieś rekwizyt związany z książką.

/D.Z./