Nasza aktywność

Akcje, w których bierzemy udział to:

• zbiórka ozdób świątecznych, drobnych upominków i słodyczy dla podopiecznych Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie (dary, także własnoręcznie wykonane, można zostawić w bibliotece, zostaną przewiezione do hospicjum w połowie grudnia),
  • przedstawienia i spotkania w Hospicjum Św. Łazarza (starsi uczniowie za zgodą rodziców),
  • akcja czytania bajek przedszkolakom,
  • zbiórka używanej odzieży dla potrzebujących (przy wejściu do szkoły wystawiony zostanie pojemnik),
  • organizacja balu karnawałowego w klasach I-IV, z którego dochód przeznaczony będzie dla potrzebujących,
  • wspomaganie organizacji imprez sportowych przy współpracy z Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie (starsi uczniowie za zgodą rodziców),
  • udział w różnorodnych akcjach dobroczynnych,
  • zbiórka książek dla Polaków zza granicy,
  • zbiórka nakrętek plastikowych (można przynosić do portierni szkoły),
  • adopcja zwierzątka w krakowskim ZOO.
Każda akcja zostanie przygotowana, a informacja o niej będzie wywieszona w wielu punktach w szkole (m. in. na tablicy ogłoszeń przy wejściu do szkoły i koło biblioteki).
Nowi wolontariusze mogą pojawić się na naszych spotkaniach w czwartki o godzinie 14:10 w sali nr 10A. Są to spotkania, w czasie których będziemy ustalać plan działania i koordynować akcje charytatywne.
Serdecznie zapraszamy!

Co udało się zrealizować w roku szkolnym 2017 / 2018

1. Wolontariat na terenie Przedszkola Nr 136 – czytanie bajek, zabawy i warsztaty.
2. Zbiórka słodyczy, ozdób świątecznych i upominków dla podopiecznych Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie.
3. Szkolenia wolontariuszy (prelekcje ze specjalistami Hospicjum Św. Łazarza).
4. Zbiórka odzieży używanej dla potrzebujących (na rzecz Hospicjum im. Tischnera).
5. Zbiórka nakrętek plastikowych (Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie).
6. Organizacja Charytatywnego Balu Wielkiego Serca na rzecz Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie, w trakcie którego zorganizowaliśmy, pokazy, konkursy, kiermasz zabawek i ciast (zebraliśmy 2984,94 zł).
7. Udział w akcji Wielka Zbiórka Książek Zaczytani, zorganizowanej na rzecz szpitali krakowskich (zebraliśmy dwa pudła książek).
8. Udział w akcji Pól Nadziei na terenie szkoły, organizacja warsztatów dla przedszkolaków, kiermasz ciast, akcję sadzenia żonkili (zebraliśmy 2230,08 zł).
9. Zbiórka pieniędzy na rzecz Pól Nadziei w sklepie Auchan (ul. Komorowskiego) oraz w Kaplicy Księży Chorych (ul. Chałubińskiego). Zebraliśmy 5034,74 zł.
10. Udział w Konkursie Samorządowym „Ośmiu wspaniałych”. Uczennica Aleksandra B.  została finalistką konkursu.
11. Udział w Przeglądzie Artystycznym Przedszkoli „Roztańczony Przedszkolak”.
W tym roku szkolnym planujemy weźmiemy jeszcze udział w dwóch akcjach:
1. Piknik Rodzinny
2. Akcja „Oddaj włos”
Szkolne Koło Wolontariatu

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w prace na rzecz wolontariatu: Dyrekcji, Opiekunom koła, Nauczycielom, Zarządowi SKW, Koordynatorom, Uczniom