KREDKOBRANIE ZAKOŃCZONE!

„Dla serc szlachetnych największą rozkoszą,
gdy drugim radość w niedoli przynoszą.”
                                               Adam Asnyk

30 września zakończyliśmy akcję KREDKOBRANIA, zorganizowaną po raz drugi w naszej szkole przez Szkolne Koło Wolontariatu. Ogólnopolska 5. edycja tej akcji odbyła się pod hasłem „POKOLORUJ PRZYSZŁOŚĆ NA 5”. I chociaż początki naszej zbiórki nie były zbyt owocne, to w drugim tygodniu uczniowie zmobilizowali się i przyborów szkolnych przybywało w szybkim tempie.
            Dzięki Waszej hojności zebraliśmy 114 zeszytów, 47 różnych bloków, 57 opakowań kredek, 10 opakowań farb, 12 opakowań pisaków, 7 opakowań plasteliny, 69 ołówków, 2 piórniki, mnóstwo długopisów, a do tego gumki, temperówki, nożyczki, kleje, linijki, pędzelki itd. Przyniesione przez Was dary zostaną przekazane w tym tygodniu Fundacji „Ignatianum”, która jest organizatorem tej akcji, a za ich pośrednictwem młodym Polakom mieszkającym na Kresach.
            Dziękujemy gorąco wszystkim za otwarte serca – Rodzicom i Uczniom! Cieszymy się, że jesteście z nami i chcecie pomagać innym. Dzięki Wam na twarzach dzieci zagości uśmiech. Razem rozpoczęliśmy kolorowanie przyszłości na 5!

/D.Z./