Wystąpienie doradcy metodycznego ds. biologii i przyrody na XXV Ogólnopolskiej Konferencji Dydaktyków Przedmiotów Przyrodniczych

Dnia 28 września Pani dr Kinga Wierzbicka - nauczyciel naszej szkoły – doradca metodyczny z Małopolskiego Centrum Doskonalenia, Ośrodek w Krakowie wraz z prof. Alicją Walosik z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie zaprezentowały na ogólnopolskiej konferencji wystąpienie „Nauczanie zdalne – nową przestrzenią edukacyjną dla kształtowania wybranych kompetencji kluczowych”.
XXV Ogólnopolska Konferencja Dydaktyków Przedmiotów Przyrodniczych tym roku odbywa się pod hasłem: „Kształtowanie kompetencji kluczowych w edukacji przyrodniczej od przedszkola po studia wyższe. Refleksje-aplikacje-inspiracje”.
Celem konferencji jest prezentacja wyników badań, wymiana doświadczeń, dyskusje w zakresie kształtowania kompetencji kluczowych w procesie kształcenia przyrodniczego od przedszkola po studia wyższe w nowym systemie edukacji w Polsce. Podczas dwudniowej sesji prezentowane są rozwiązania dotyczące przygotowania i doskonalenia nauczycieli do kształtowania kompetencji kluczowych.